Üniversite tercihinde Çankaya desteği 


ÇANKAYA BELEDİYESİ ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERECEK
 

Çankaya Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği verecek.
Tercih destek hizmeti, hafta içi her gün Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak.
Üniversite adayları, tercih dönemi boyunca 458 89 00 / 1841 (dahili) numaralı telefondan randevu alarak danışmanlık hizmetinden yararlanabilecek.

 

Çankaya Belediyesi, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başlayacak. Uzman rehber öğretmenler tarafından yürütülecek ücretsiz danışmanlık hizmeti, tercih dönemi boyunca devam edecek. Üniversite adayları, aldıkları puana göre en sağlıklı ve doğru tercih listesini oluşturmalarında destek almak için 458 89 00/1841 numaralı hat üzerinden  10.00-16.00 saatleri arasında randevu alarak hizmetten yararlanabilecek.

TAŞDELEN’DEN GENÇLERE  
Gençlere yönelik hizmetlere önem verdiklerini ve gençlerin geleceğini belirleyen üniversite tercihlerinin önemli bir aşama olduğunu ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, her yıl olduğu gibi bu yıl da doğru tercih için uzmanlarla danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi. Üniversite adaylarına sınavlara hazırlık döneminde de ücretsiz kurs hizmeti verdiklerini, tercih döneminde yine ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceklerini kaydeden Taşdelen, “Ülkemizin geleceği gençlerimiz sınavları tamamlayarak üniversite yolunda ilk basamağı ekonomik zorluklara rağmen geçmiş oldular. Biz de bu aşamada kendilerine doğru tercih konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz. Dileğim akademik eğitim tercihlerinin istedikleri şekilde sonuçlanması, tüm gençlerimize başarı ve şans diliyorum” diye konuştu.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir