İlkokul mezunları için personel alımı: 81 ilde 10 binden fazla personel alınacak!

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlar dikkat çekiyor. Hem özel hem de kamu kurumlarında yeni iş kapıları vatandaşın yüzünü güldürüyor. 81 vilayette yapılacak işçi alımları için en az ilkokul mezunu olma koşulu isteniyor. İşte işçi müracaat detayları…

10 bin 753 kişi alınacak

İŞKUR işçi alımları için düğmeye bastı. İŞKUR kapısı üzerinden iş arayışına devam eden vatandaşlar, husus hakkında araştırmalarını hızlandırdı. 10 bin 753 adet paklık vazifelisi alımı yapılacak.

Başvurular, İŞKUR’un resmi internet sitesinden yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan paklık vazifelisi işçi alımları için müracaatların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Adaylar İŞKUR’un resmi internet adresi üzerinden ilan ayrıntılarını öğrenebilir. Belirtilen adres üzerinden sisteme giriş yapan şahıslar meslek yazan kutucuğa paklık vazifelisi yazarak ilan ayrıntılarını görüntüleyebilir.

İlk defa İŞKUR üzerinden müracaat yapacak şahısların öncelikle İŞKUR kaydı yaptırması gerekiyor. İŞKUR kayıt kısmına girerek özlük bilgilerini doldurmalısınız. Daha sonra bu bilgileri sisteme kaydederek ilanlara geçiş yapabilirsiniz.

Başvuru şartları neler?

2023 yılı Mart ayında iş arayan vatandaşlar, İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanları yakından takip ediyor. Mart ayında 10 bin 753 işçi alımı yapılacağı belirtilirken, adaylardan istenen koşullar şu biçimde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Sağlık sorunu bulunmamak,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • Kişisel paklığına değer veren,
  • Tam yahut yarı vakitli çalışmaya uygun,
  • 18-40 yaş aralığında olmak.

İŞKUR’a nasıl kayıt yapılır?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara müracaat yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt süreçlerinde dikkat edilmesi gereken konuları sizlerle paylaşıyoruz. İŞKUR üzerinden kayıt süreçleri yaptırmak için öncelikle hangi emelle sisteme kayıt yaptırdığınızı girmeniz gerekmektedir.

Üyelerin hesaplarının etkinleştirilebilmesi için e-posta ya da telefon numarası isteniyor. Bunlardan en az birine girerek üyelik sürecinizi başlatabilirsiniz. Daha sonra onay kodu ile üyeliğinizi faal hale getirmeniz gerekiyor.

Üye hesapları son süreç tarihinden itibaren bir sene içerisinde etkin olmaması durumunda yani sisteme uzun mühlet giriş yapılmadığında üyelik dondurulmaktadır. Bu mühlet özürlü ve eski hükümlü kayıtları için 2 sene olarak belirlenmektedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm bildiriler ise otomatik olarak silinir. Kayıt süreçleri için, öncelikle patron ya da iş arayan olarak sunulan seçeneklerden birini seçerek sisteme kayıt yapmanız gerekiyor.

Ardından karşınıza çıkan üyelik mukavelesini kabul ederek profil bilgilerinizi hakikat ve eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız. Bu basamağın akabinde profilinizi tamamlamış olacaksınız. Tahsil durumumuzu, özelliklerinizi ve iş aradığınız konumları giriş yaptıktan sonra sisteme Word evrakı olarak özgeçmişinizi de ekleyebilirsiniz.

Karar’da yer alan habere nazaran, sisteme profil fotoğrafı eklemeniz de değeri bir kademe olarak görülüyor. Yapılan araştırmalarda profil fotoğrafı olan şahısların iş bulma mümkünlüğünün daha yüksek olduğu görülmektedir. Bu kapsamda İŞKUR size bir danışman atayarak patron ve emekçi ortasındaki köprüyü oluşturur. İnternet üzerinden müracaat yapmak istemeyen bireyler ise yaşadığı vilayetteki İŞKUR Vilayet Müdürlüğü’ne giderek eğitim durumunu gösteren doküman ile kayıt yaptırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir