Gri kategoride aranan FETÖ yöneticisi Ankara’da yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü grupları, FETÖ/PDY’nin firari üst seviye mensuplarının saklandıkları gaybubet (hücre) meskenlerinden yurt dışına firar etme arayışında olduklarını tespit etti.

Zekeriye Cerit

Polis takımlarınca yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda; örgütün yurt dışı yapılanmasındaki faaliyetleri nedeniyle terörden arananlar listesinin gri kategorisinde yer alan FETÖ/PDY yöneticisi Zekeriye Cerit gözaltına alındı.

Cerit’in İstanbul’dayken terör örgütünün Marmara Bölgesi’ndeki tüm finans ve para aklama trafiğinde yer aldığı, tekrar örgüt içerisinde bulunduğu evvelki yıllarda Trabzon ve Van’da örgütün finans yapılanmalarında misyon aldığı belirtildi.

Diğer operasyonda ise örgütün adalet yapılanmasında faaliyet gösteren ve bu nedenle 2017 yılından beri aranan Y.T. ile onun saklanmasına yardım eden A.C. gözaltına alındı. Y.T.’nin Anayasa Mahkemesi’nde idari işçi olarak vazife yaparken, A.C.’nin ise Adliyede İdari İşler Müdürü olarak görev yaparken ihraç edildiği belirtildi. Yapılan 2 farklı operasyonda, 1 geçersiz kimlik ile 3 bin 300 dolar, 180 euro ve çok sayıda dijital gereç ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir