Erin: “GAP Mardin Ovasına Bereket Getirecek”

Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) – AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Lider Adayı Abdullah Erin, beraberindeki İl Başkanı Vahap Alma, İlçe Lideri Bülent Şahin, Kızıltepe Belediyesi adayı Ali Ertaş ve beraberindeki partililer ile Kızıltepe Hububat ve Ticaret Merkezini ziyaret ederek, esnafa iyi, bereketli ve bol yararlar dileğinde bulundu.


GAP MARDİN’E RAHMET GETİRECEK
GAP projesinin Mardin ovasına rahmet getireceğini belirten Erin,Tarım Bakanlığı’nın açıklamasına nazaran Mardin Ceylanpınar Ana Kanalı ile Şanlıurfa ve Mardin’de 70 bin futbol alanı büyüklüğündeki tarım yeri suya kavuştu. Atatürk Barajının suyunu Şanlıurfa’dan Mardine taşıyan sulama kanalı Türkiye’nin de en uzun yapay ırmağı olma özelliğini taşıyor. 221 kilometre uzunluğundaki sulama kanalı Süveyş kanalından daha uzun ve Panama kanalının 3 katı uzunluktadır. Mardin Ceylanpınar Ana Kanalı’nın bütün şebekeleri tamamlandığında ise 340 bin futbol alanı büyüklükteki arazi suyla buluşmuş olacak. Bu da Mardin ve Şanlıurfa’da yılda 4 çeşit eser yetişme imkânı sağlayacak. Ayrıyeten bölgemizde Tarım ile uğraşan binlerce çiftçimize yeni iş alanları gençlerimizde yeni istihdam alanları oluşacaktır. GAP suyu bereketli topraklara hayat verecektir. ” dedi.

MARDİN OVASI ÜLKEMİZİN GEREKSİNİMİNİN EN AZ YÜZDE 35’İNİ KARŞILAYACAK DURUMA GELECEK
Mardin Ovası bugün ülkenin hububat ve bakliyat gereksiniminin yüzde 20’sini karşıladığını tabir eden Erin,” GAP’ın gelmesiyle Mardin Ovası ülkemizin muhtaçlığının en az yüzde 35’ini karşılayacak duruma gelecek. Halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla hareket etmeye çaba edeceğiz. Yapılan tüm faaliyetlerin Mardinimize ve ülkemize iyi olmasını temenni ediyorum. Çalışmaların hızlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Didilmedik köy, çalmadık kapı, girilmedik sokak ve sıkılmadık el bırakmama şiarıyla seçim çalışmasını sürdürüyoruz. Bu kapsamda Kızıltepe Hububat ve Ticaret Merkezini ziyaret ettik. Lider Mehmet Şerif Öter ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Burada çiftçilerimize değerli bir hizmet veriyorlar” formunda açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir