Antalyaspor, Erdoğan Yeşilyurt ve Jakub Kaluzinski transferlerini açıkladı

Antalyaspor, Erdoğan Yeşilyurt ile 3 yıllık kontrat imzalandığını açıkladı.

İmza merasiminde konuşan Erdoğan; “Zorlu bir transfer süreci oldu. Allah’a şükür istediğimiz üzere sonuçlandı. Nitekim bu türlü bir topluluğa geldiğim için çok memnunum. Gelmeden evvel birçok arkadaşımdan görüşlerini aldım. Hiç kimseden berbat bir tabir duymadım. Kenti esasen söylemeye gerek bile yok. İdare stili farklı, hocamız farklı. İnşallah çok başarılı geçen bir 3 yıl olur. Herkese güzel olmasını diliyorum.” dedi.

Jakub Kaluzinski’den 3+1 yıllık imza

Antalyaspor Polonyalı Jakub Kaluzinski ile 3+1 yıllık kontrat imzaladı. Kırmızı-beyazlıların Burdur MAKÜ Tesisleri’nde gerçekleştirdiği dönem öncesi birinci hazırlık kampı sırasında gerçekleştirilen imza törenine Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Abide Gülel katıldı.

“Genç ve gelecek vadediyor”

Yeni dönemin ikinci transferini Kaluzinski ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Abide Gülel, “Jakub çok genç yaşına karşın çok başarılı olmuş bir orta saha oyuncusu. Mesleği boyunca 8’i Ümit Ulusal olmak üzere 15 defa ülkesinin ulusal grubunda forma giymiş, genç ve gelecek vadeden bir oyuncu. 3+1 yıllık kontrat yaptık. Birinci defa ülkesinin dışında ve altyapısından yetiştiği kulübün dışında bir kulüpte forma giyecek. Hoş bir transfer olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle mutluyuz” dedi.

İlk defa Polonya dışında forma giyecek

21 yaşındaki Jakub Kaluzinski ise Antalyaspor’da olduğu için memnun olduğunu lisana getirerek, “İlk sefer Polonya dışında bir ülkede forma giyeceğim. Kısa müddette ahenk sağlayacağımı düşünüyorum. Saha içi çalışmaları için de kendimi hazır hissediyorum. Bana gösterilen ilgi ve idare konseyimizin duyduğu itimat için teşekkür ediyorum. Bir an evvel ligin ve maçların başlaması için sabırsızlandığımı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir